Ustawie łowieckiej NIE!

2015-05-26 10:46:59

Ustawie łowieckiej nie,

takie jest stanowisko organizacji pro przyrodniczych skupionych w NIECH ŻYJĄ, w tym nasze.

Ustawa łowiecka napisana przez posłów myśliwych to kuriozum, cofające rzeczywistość światka łowieckiego o lata. Na to nie możemy się zgodzić. Mówią o tym także nasze memy, które od jakiegoś czasu krążą w internecie, na forach społecznych, przemawiając i edukując…

Procedowanie projektu ustawy łowieckiej niekonstytucyjne

„Wicemarszałkini Wanda Nowicka przedstawiła(..)  opinię Biura Analiz Sejmowych, z której wynika, że komisja złamała prawo. Lobby myśliwskie uniemożliwiło zgłoszenie poprawek do projektu przed drugim czytaniem, co zdaniem autora opinii dr. Ryszarda Piotrowskiego naruszyło art. 43 ust. 3 regulaminu Sejmu. Uniemożliwienie zgłoszenia poprawek nie pozwoliło nie tylko na poddanie ich pod głosowanie komisji, ale też na zgłoszenie jako wniosków mniejszości, które potem są głosowane przez cały Sejm.
Naruszenie trybu uchwalania prawa może być – według Trybunału Konstytucyjnego – powodem uznania niekonstytucyjności ustawy. Nowelizację prawa łowieckiego wymusił wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Ponadpartyjne lobby myśliwych przygotowało ją, żeby zabezpieczyć swoje interesy. Nad projektem pracowała siedmioosobowa podkomisja, w której był tylko jeden poseł niemyśliwy.
Wszystkie poprawki ekologów, obrońców zwierząt i organizacji praw dziecka (by zakazać udziału w polowaniach dzieci) przepadały.
Rząd przesłał do podkomisji także swój projekt, ale podkomisja odrzucała pomysły rządowe. Za skandaliczny przebieg prac w podkomisji PO odwołała jej przewodniczącego Tomasza Kuleszę (PO)…”   Gazeta Wyborcza

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.